Recents in Beach

Biroju centri - klasifikācija, nomas maksas,Lai palīdzētu Jums orientēties biroju centru piedāvājumos, šajā rakstā sniegšu informāciju par biroju centru klasifikāciju principiem un nomas maksām.

Ir zināms, ka biroju centru īpašnieki, atšķirībā no viesnīcu operatoriem, paši nosaka sava objekta līmeni, saprotamu iemeslu dēļ bieži paaugstinot tā klasi.

Būtiskākie faktori, kuri nosaka biroju centru klasi un attiecīgi nomas maksu ir:

1. Objekta atrašanās vieta
2. Ēkas tehniskais stāvoklis
3. Pārvaldīšanas profesionālismsBiroja telpas nekustamā īpašuma speciālisti iedala 4 galvenajās klasēs, pēc kurām tad arī nosaka cenas:
A klase - augstas kvalitātes, mūsdienīgi aprīkota biroju ēka, kas atrodas prestižā vietā, darījumu centrā.
  • Ēkas inženiersistēmas: ventilācijas, kondicionēšanas un gaisa mitrināšanas sistēmas, moderna ugunsdrošības sistēma, ātrgaitas lifti ar maksimālo gaidīšanas laiku ne ilgāk kā 30 sekundes, autonoma elektrosistēma (dīzeļģenerators), augsta līmeņa drošības sistēmas, videonovērošana, elektronisko karšu caurlaižu sistēma, dienakts fiziska apsardze.
  • Atrašanās vieta: blakus neatrodas objekti, kas var atstāt negatīvu iesapidu uz biroju ēkas prestižu.
  • Autostāvvieta: pazemes autostāvvieta vai slēgta vairāku līmeņu virszemes autostāvvieta, autostāvvietas apmeklētājiem.
  • Telekomunikācijas: vairāku vadošo telekomunikāciju sniedzēju piedāvājums.
  • Serviss: kafetērija, bankomāti, avīžu kiosks, ķīmiskā tīrītava un tamlīdzīdzīgi pakalpojumi.
    A klases biroju centri Rīgā: Rietumu Capital Center Saules akmens, Valdemāra centrs, Alojas biznesa centrs.

B klase - A klasei līdzvērtīgas biroju telpas, kurās tomēr iztrūkst kāds vai vairāki no A klases birojiem izvirzītajiem nosacījumiem. Pastāv arī sīkāks B biroju klases iedalījums B1 un B2, tomēr tas nav būtiskākais faktors, kurš ietekmē biroju izvēli

B klases biroju centri Rīgā: Valdemāra pasāža, Biroju centrs Valdo, Baltais vējš, Ziemeļu vārti, Astras biroji, Unimarine biroju centrs, Duntes biroji, u.c.;
C klase - biroju telpas atrodas neremontētās ēkās, bieži — padomju laika celtnēs vai dzīvojamajās ēkās ar vidējas kvalitātes iekšējo apdari.
D klase - biroju telpas pilnībā amortizētās vai birojiem nepiemērotās ēkās (rūpnīcu korpusi, kopmītņu tipa ēkas u.c.), ar sliktas kvalitātes iekšējo apdari.

Nomas maksas biroju telpām:
  • A klases biroju segmentā telpu nomas maksa ir robežās no 9 – 16 eur/kv.m.
  • B klases biroju segmentā telpu nomas maksa ir robežās no 7 – 12 eur/kv.m.
  • C klases biroju segmentā telpu nomas maksa ir robežās no 4 – 6 eur/kv.m.

Nomas maksa ir atkarīga arī no iznomājamās platības – nomājot mazākas telpas, tā var būt augstāka par vidējo, savukārt, nomājot lielākas platības biroju, iespējams vienoties par zemāku nomas maksu. Tāpat nomas maksas lielumu var ietekmēt arī citi faktori, piemēram, kādi papildpakalpojumi tiek iekļauti nomas maksā.


Noderīga informācija:
Informāciju par komercplatību tirgu varat iegūt arī no nekustamo īpašumu kompāniju pārskatiem, Latio komercplatību tirgus pārskats 2011.gada 4.ceturksnis


INTERESANTI!

MEKLĒJAT BIROJAT TELPAS BET NEZINĀT CIK LIELAS JUMS NEPIECIEŠAMAS?

IZMĒĢINIET BIROJU PLATĪBU APRĒĶINA KALKULATORU http://ej.uz/1ht7Lauris Bērziņš

Ierakstīt komentāru

0 Komentāri